Ekspozytura „Rygor”

Służba w cieniu dla Polski

Komiks Ekspozytura „Rygor” autorstwa Tobiasza Piątkowskiego i Marka Oleksickiego został objęty patronatem honorowym Agencji Wywiadu.

 

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

 

Rok 2022 jest niezwykły dla Agencji Wywiadu, ponieważ obchodzi ona 20. rocznicę swojego powstania. Dlatego zdecydowaliśmy się uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć w formie komiksu jedną z wielu ciekawych i mało znanych historii polskiego wywiadu dotyczącą Ekspozytury Wywiadowczej Afryka Północna w Algierze — jej działania umożliwiły lądowanie sił alianckich w Afryce. Znajdziemy tu bohaterów, których cenimy, trzymającą w napięciu akcję, trochę egzotyki i nieco mrocznej atmosfery. Jest w niej też pokazany warsztat pracy polskiego wywiadu w twardych, wojennych realiach.

Poprzez tę opowieść chcemy Wam przedstawić naszych bohaterów i nasz sposób patrzenia na Polskę i świat oraz wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy. Spójrzcie na nas jako na zwykłych ludzi wykonujących niezwykły zawód. Opowiemy Wam o naszych zainteresowaniach, pasjach, o tworzonym przez nas zespole i panującej w nim atmosferze.

Od wielu lat funkcjonujemy w przestrzeni publicznej za sprawą wykładów na uczelniach i webinarów, kanałów w mediach społecznościowych, konkursów CTF (Capture the Flag), dzięki udziałowi w akademickich targach pracy oraz wspieraniu wybranych inicjatyw społecznych, jak chociażby zaszczytna współpraca z Fundacją Dorastaj z Nami pomagającą dzieciom bohaterów, którzy zginęli lub zostali poszkodowani na służbie.

Przy okazji obchodzonego jubileuszu 20-lecia wychodzimy z cienia…

Miłej lektury!

 

Szef Agencji Wywiadu

Piotr Krawczyk

 

Tobiasz Piątkowski — scenarzysta, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Współautor m.in. serii Status 7, 48 stron, Rezydent, Koszmary zebrane, Pierwsza brygada, Nowe przygody Stasia i Nel, Bradl, Bazyliszki oraz Ekspozytura „Rygor”, a także komiksów i magazynów dziecięcych.

 

Marek Oleksicki — absolwent Wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracuje w branży reklamowej, jest też ilustratorem, plakacistą i rysownikiem komiksów. W Polsce z rysunkami jego autorstwa ukazały się albumy - Odmieniec: Trzy, Ursynowska specgrupa od rozwałki, Metametal, Bradl i Ekspozytura Rygor. Jego prace można znaleźć w antologii o Powstaniu Warszawskim — Powstanie '44. Tworzy głównie dla zagranicznych wydawnictw. Jego najbardziej znane komiksy to Frankenstein's Womb, 28 Days Later, a także The Darkness: Close Your Eyes i głośna seria Zero.

 

Opcje strony

do góry